داستان لنگوورس

داستان شکل گیری لنگوورس و اپلیکیشن پادکست زبان

حقیقت ماجرا اینه که تیم لنگوورس از سه انسان به ظاهر بالغ که توی دانشگاه صنعتی اصفهان کامپیوتر خوندن تشکیل شده؛ که در حال حاضر یکیمون کاناداست، یکیمون در حال رفتن به کاناداست و نفر آخر هم در ایرانه.
هر 3 نفر در حال حاضر برنامه نویس هستیم و در حوزه های مختلف هوش‌مصنوعی و توسعه نرم افزار فعالیت می‌کنیم.
از اونجا که زبان انگلیسی در کار برنامه نویس‌ها خیلی نقش پررنگی داره، از همون اوایل ورود به دانشگاه تصمیم به خوندن زبان انگلیسی گرفتیم.
توی این مسیر کتاب‌های چاپی مختلف خوندیم، ویدئوهای مختلف در یوتوب دیدیم و کلی پادکست و کتاب صوتی گوش دادیم؛ که هر کدوم به نوعی در تقویت مهارت های زبان انگلیسی ما موثر بود.
اما اتفاق جالب این بود که هر 3 نفرمون بعد از کسب تجارب مختلف در یادگیری زبان انگلیسی، به این نتیجه رسیدیم که پادکست های خوب (پادکست هایی که موضوعی دسته بندی شدند و اسکریپت یا متن همراه با لغات مهم دارند) بهتر از سایر کانال های یادگیری زبان، به درک بهتر و تقویت دانش زبان انگلیسیمون کمک کرده.
متاسفانه پادکست هایی که گوش می‌دادیم در یک فضای واحد وجود نداشتن و گاهی دسترسی کاربران ایرانی به اونها دشوار بود.

بنابراین تصمیم گرفتیم اپلیکیشنی با صدها پادکست انگلیسی دسته بندی شده همراه با متن و لغات مهم،  برای کاربران ایرانی توسعه بدیم، تا زبان آموزان بتونن راحت تر از گذشته به پادکست های با ارزش زبان انگلیسی دسترسی پیدا کنند.
و این ماجرای شکل گیری لنگوورس بود...